Yağmur7
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Yağmur7

Sevenlerin; Sevilenlerin Yerine Hos Geldiniz... Dünden; Bugüne ,Bugünden; Yarına....

Latest imagesAnasayfaGaleriAramaKayıt OlGiriş yap

Baş Örtüsü

2 posters
YazarMesaj
OkAn
Baş Örtüsü Thumb_767728369
OkAn

Erkek
İş/Hobiler : Müzik Dinlemek (Rap; Rock); Web Tasarım.
<fieldset> <legend>Kısa Bilgiler</l : Baş Örtüsü Defaul10
KiŞİSeL iLeTi : Madem ki ayrılığa hüküm yemiş bu yürek o zaman yaşamak için ölemek gerek...
İL : Hatay

Character sheet
Tecrübe:
Baş Örtüsü Left_bar_bleue150/150Baş Örtüsü Empty_bar_bleue  (150/150)
Baş Örtüsü Empty
MesajKonu: Baş Örtüsü   Baş Örtüsü I_icon_minitimeCuma Haz. 13, 2008 9:59 pm

Sayın yagmur7.com okuyanları hepinizin bildiği gibi baş örtüsünün üniversiteye izni anayasa mahkemesi tarafından iptal edildi Sebep Laikliğe aykırı olduğu için.
Laiklik: Din ve Devlet işlerinin ayrı olması yani dinin devlet işlerine karışmaması.
şimdi bu cümleyi iyice okuduktan sonra şöyle bir şey gelecek aklınıza ya eğer laikliğin tanımı buysa üniversiteye baş örtüyle geçmekle Laikliğin ne alakası var diyeceksiniz eve bende soruyorum ne alakası var.
Bu ülkenin %99 Müslüman bir ülke ve Kur-an da yazan bir şeyi yani emredilen birşeyi biz Laikliğe karşı olduğnu için ( ki değil) üniversitelere kamuya geçiremiyoruz. ama ABD yani Hristiyanların sayısı yüksek olan bir yerde istediğin gibi giyinip istediğin yere girebiliryorsunuz. peki orada din işleri ile devlet işleri bir birine karışmıyo mu soruyorum.
Bırakalım artık şunları eğer biz demokratik bir ülke olmak istiyorsak ki öyleymişiz o zaman herkez isteği gibi yaşıya bilirr Özgürlüğünün rahatça keyfini çıkarın Lütfen deiklerinizler yaptıkalrınız artık birbirini tutsun burada bir ülke söz konusu gittikçe yozlaşıyoruz kendi benliğimizden koıpuyoruz bunu ben kendim içinde diyorum Sözde ben bir Müslümanım ama ben daha Bir Fatiha Suresini bilmiyorum hatayımda hiç Camii ye geçmedim peki bunun suçlusu ben miyim hayır ben değilim peki kim mi düşünün bulursunuz kendinize iyi bakın ve devletinize sahip çıkın bu ülke bizim başkalarının değil...!!!
http://www.yagmur7.com
Misafir
Misafir
Anonymous

Baş Örtüsü Empty
MesajKonu: Geri: Baş Örtüsü   Baş Örtüsü I_icon_minitimePtsi Haz. 30, 2008 11:23 pm

eLine SaqLk ßiradeR'iM =) qüseLdi ßi Laik'Lik TuTuRuLMu$ qidiyoR LakiN aKp'Nin yapMak iSTediqi ßa$öRtüsü SoruN'u faLan deqiL Qnları yapaRak oy topLaMak ve ßi Süre daha ßu üLkeyi SatMktıR inanin ßana aRa$Tırın ßakın Ne qüseL kayNakLArımızı SaTMı$ız Ne qüseL yerLerimiz qiTmi$ akP hüküMetin'de.
OkAn
Baş Örtüsü Thumb_767728369
OkAn

Erkek
İş/Hobiler : Müzik Dinlemek (Rap; Rock); Web Tasarım.
<fieldset> <legend>Kısa Bilgiler</l : Baş Örtüsü Defaul10
KiŞİSeL iLeTi : Madem ki ayrılığa hüküm yemiş bu yürek o zaman yaşamak için ölemek gerek...

Character sheet
Tecrübe:
Baş Örtüsü Left_bar_bleue150/150Baş Örtüsü Empty_bar_bleue  (150/150)
Baş Örtüsü Empty
MesajKonu: Geri: Baş Örtüsü   Baş Örtüsü I_icon_minitimeÇarş. Tem. 02, 2008 1:48 pm

Abi Onu bilmeyiz sonuçta insanların beyinlerini okuyamayızz buda bir bakış açısı belki doğru olabilir ama Kesin diill hem bu arada ben Akp nin politikasına bakmıyorum Sadece abicim doğru olanı gösteriyorum eğer Doğruyu düşmanım bile sölese bende onay veririm
http://www.yagmur7.com
VefasıZ
Baş Örtüsü Thumb_772663763
VefasıZ

Erkek
<fieldset> <legend>Kısa Bilgiler</l : Baş Örtüsü Idaree11
KiŞİSeL iLeTi : offfffffffffff

Baş Örtüsü Empty
MesajKonu: Geri: Baş Örtüsü   Baş Örtüsü I_icon_minitimeCuma Ağus. 22, 2008 11:33 am

abicim insanların dış görünüşüne bakarak diline dinine ırkına bakarak böyle ayrım yaparsak bu ülke kalkınmaz ki atatürkün hanımıda baş örtülüydü ona niye kimse karışmıyo işte eksik kaldığımız bir noktada burası

Baş Örtüsü
1 sayfadaki 1 sayfası