Yağmur7
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Yağmur7

Sevenlerin; Sevilenlerin Yerine Hos Geldiniz... Dünden; Bugüne ,Bugünden; Yarına....

Latest imagesAnasayfaGaleriAramaKayıt OlGiriş yap

bir motivasyon öyküsü

4 posters
YazarMesaj
|ı|ı_LaxiqameR_|ı|ı
bir motivasyon öyküsü Thumb_772663763
|ı|ı_LaxiqameR_|ı|ı

Erkek
<fieldset> <legend>Kısa Bilgiler</l : bir motivasyon öyküsü Ozlemi10
KiŞİSeL iLeTi : ask gecici nefret ise kalıcıdır:)
İL : Hatay

bir motivasyon öyküsü Empty
MesajKonu: bir motivasyon öyküsü   bir motivasyon öyküsü I_icon_minitimeCuma Ağus. 31, 2007 2:00 pm

Charles Schwab'in istediği kadar verim alamadığı bir fabrıkası vardı. Bir gün ustabaşı ile konuşuyordu:
-Senin gibi becerikli birisi nasıl oluyor da fabrikadan istediği kadar verim alamaz?
-Bilmiyorum. Bütün isçileri çok çalıştırdım. Bir çoğunu işten atmakla tehdit ettim. Ama başarılı olamadım. Schwab yakınında duran bir isçiye sordu:
-Bugün kaç kazan çelik erittiniz?
-Altı. Schwab bir tebeşir parçası alarak yere büyük bir 6 yazdı. Çıkıp gitti. Gece isçileri geldiği zaman bu altı rakamının ne olduğunu sordular. Gündüz isçileri de:
-Patron bugün burada, Bize kaç kazan çelik erittiğimizi sordu altı cevabını verdik, buraya altı yazdı ve gitti. Ertesi gün Schwap fabrikayi yine dolaştı. Altı rakamı silinmiş ve yerine yedi yazılmıştı. Gündüz isçileri gelince yediyi gördüler. Demek gece çalışanlar kendilerinden daha iyi iş yaptıklarını zannediyorlardı? Kendilerini gece isçilerinden üstün göstermek için büyük bir gayretle çalıştılar ve yere 10 yazdılar. Çok geçmeden fabrikanın verimi o civardaki bütün fabrikaları geçti. Nasıl mı? Schawb bunu söyle açıklıyor: "İş yaptırmak için rekabet hissini uyandırmak gerekir. Amaç herkesi mücadele etmeye sevketmek değildir. Onları birbirine üstün gelmeye teşvik etmektir.Üstün gelme hissi insanların ruhunu coşturur. Hayatta başarılı olan her insanin en sevdiği şey; başaracağı iştir. Çünkü bu başarıda kendisini ifade eder ve bu sayede değerini, üstünlüğünü gösterir. Işte bu yüzden, bir oturusta bir kilo dondurma yemek, elli bardak su içme gibi manasız yarışmalar buradan gelir. Üstün gelmek, değerini göstermek, insanların en önemli isteğidir. O halde insanları kendi özelliklerini ortaya çıkarmaları için cesaretlendiriniz. KAYNAK: NETWORK 21 LIDERLIK KITAP
siyahim
siyahim

KiŞİSeL iLeTi : bosh

MesajKonu: Geri: bir motivasyon öyküsü   bir motivasyon öyküsü I_icon_minitimeÇarş. Kas. 07, 2007 1:30 pm

çok uzun bu kim okuyacak bunu
Misafir
Misafir
Anonymous

MesajKonu: Geri: bir motivasyon öyküsü   bir motivasyon öyküsü I_icon_minitimeC.tesi Ara. 15, 2007 8:34 am

zaten okumadan cevap yazıyosun ama bir okusan neler anlatıyo neler
ellerine sağlık nino lol!
siyahim
siyahim

MesajKonu: Geri: bir motivasyon öyküsü   bir motivasyon öyküsü I_icon_minitimePtsi Ara. 31, 2007 2:18 pm

okumayı sevsem sözel okurdum ama ne yazıkki sayısalım okumayıda sevmem Very Happy
kayıp
bir motivasyon öyküsü Thumb_767728369
kayıp

Erkek
İş/Hobiler : bos olan ne warsa bak mesale sen hobim olabilirsinn:D
KiŞİSeL iLeTi : özledım ölümü

Character sheet
Tecrübe:
bir motivasyon öyküsü Left_bar_bleue150/150bir motivasyon öyküsü Empty_bar_bleue  (150/150)
MesajKonu: Geri: bir motivasyon öyküsü   bir motivasyon öyküsü I_icon_minitimePtsi Ocak 21, 2008 2:43 pm

cok dogru
http://www.yagmur7.com
|ı|ı_LaxiqameR_|ı|ı
|ı|ı_LaxiqameR_|ı|ı

Erkek

MesajKonu: Geri: bir motivasyon öyküsü   bir motivasyon öyküsü I_icon_minitimeCuma Şub. 01, 2008 9:57 pm

vala allah yalanı sevmez okumanızı beklemiorm ama güzel seyler yazıomus içinde bende okumadım ama tesekürleri almısım

:ALİSSH:
prencess
bir motivasyon öyküsü Thumb_799568361
prencess

MesajKonu: Geri: bir motivasyon öyküsü   bir motivasyon öyküsü I_icon_minitimePaz Şub. 03, 2008 4:11 am

nasıl yani ya bi tek bn mi okudum şimdi...ama çok güzelmiş yane hatta baya baya üzel okumayan arkadaşlar 1 ilki gerçekleştirip okumanızı tavsiye ederim Very Happy
kayıp
bir motivasyon öyküsü Thumb_767728369
kayıp

Erkek
İş/Hobiler : bos olan ne warsa bak mesale sen hobim olabilirsinn:D
KiŞİSeL iLeTi : özledım ölümü

Character sheet
Tecrübe:
bir motivasyon öyküsü Left_bar_bleue150/150bir motivasyon öyküsü Empty_bar_bleue  (150/150)
MesajKonu: Geri: bir motivasyon öyküsü   bir motivasyon öyküsü I_icon_minitimeC.tesi Şub. 09, 2008 2:27 pm

bende okudum gercekten guzel
hepınızın okumasını siddetle tavsıye ederim yaw
http://www.yagmur7.com
|ı|ı_LaxiqameR_|ı|ı
|ı|ı_LaxiqameR_|ı|ı

Erkek

MesajKonu: Geri: bir motivasyon öyküsü   bir motivasyon öyküsü I_icon_minitimeÇarş. Şub. 13, 2008 4:21 pm

şiddete karsı bii olarak okumuyorum lan varmı

bir motivasyon öyküsü
1 sayfadaki 1 sayfası